четвер, 5 грудня 2019 р.

Кенгуру

5 грудня в нашому ліцеї був проведений Всеукраїнський етап математичного конкурсу "Кенгуру" для учнів 2-6 класів.
Всього взяли участь 81 учнів. З них 48 учнів початкової ланки.
Найактивнішими були учні 2-А, 2-Б, 4-Б, 5-Б, 5-В, 6- Б та 6-А класів.
Чекаємо гарних результатів орієнтовно через 2 місяці.

 

четвер, 14 листопада 2019 р.

Конкурс "Бобер-2019"

Вже вшосте (з 2014 року) учні Кам'янського ліцею №1 Кам'янської міської ради Черкаської області беруть у часть у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп'ютерної вправності "Бобер"
Щороку кількість бажаючих проявити свою кмітливість, логіку, креативність росте. І завдання з року в рік стають цікавішими. 
Дякуємо організаторам змагань!

У конкурсі взяли участь 28 учнів 5-7 класів:

  • 21 учень учителя Олефіренко Н.М.
  • 7 учнів учителя Руденко Л.В.

Фотозвіт

пʼятниця, 1 листопада 2019 р.

Гаджетошкола для вчителів фізики

Ми живемо в динамічному світі, який потребує від людини постійної адаптації до швидких змін у всіх сферах нашого буття. Тому головна місія вчителя полягає у створенні атмосфери співпраці, взаємодії педагога й учня задля розвитку творчого потенціалу дитини, формування само освітньої компетентності, креативності.
Реалії сьогодення спонукають учителя творчо підходити до навчального процесу, шукати такі форми проведення занять, які захопили б учнів, сприяли кращому засвоєнню матеріалу.
Смартфон або мобільний телефон із виходом в Інтернет — це майже повноцінна заміна комп’ютера. Більшість учителів вимагають вимикати «мобілки», але «продвинуті» вчителі заохочую учнів їх використовувати.
За ініціативи учителя інформатики Кам’янського ліцею №1 Олефіренко Н.М., учителі фізики міської громади мали змогу познайомитись з популярними навчальними електронними додатками та освітніми сервісами.
Одним з прикладів вдалого використання смартфона на уроці та у позаурочний час є використання застосунку для створення відео повідомлень «Flipgrid».
Під час семінару ми мали можливість переглянути домашні експерименти, виконані учнями 7-8 класів (учитель фізики Камянського ліцею №1 Олексенко Н.Р.) та самим створити відео.
Колеги високо оцінили можливості нового сервісу. На думку учителів, скориставшись застосунком «Flipgrid», можна на уроці провести захист проектів, організувати опитування, рефлексію І що головне — для використання не потрібно мати мультимедійну дошку, достатньо мати гаджети учнів із виходом в Інтернет.

понеділок, 30 вересня 2019 р.

Міксіке 2019-2020

Освітнє середовище Міксіке  https://miksike.net.ua/  продовжує змагання з усного математичного рахунку Прангліміне для загальноосвітніх шкіл України у 2019-2020 навчальному році. Сайт Міксіке залишається доступним і безкоштовним.
Діяльність проводиться на основі  "Меморандуму про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та освітньою компанією MIKSIKE (Естонія ) від 8 вересня 2017 року."
 Зі свого боку Міксіке :
-  проводить техничну поідтримку сайту;
-  створює майданчики для етапів і підтримує тренувальні майданчики Прангліміне;
-  проводить Національний віртуальний фінал;
 Міжнародний фінал планується провести у Латвії.
 Графік проведення віртуальних етапів змагань
І етап - 1-27 жовтня
ІІ етап 5-25 листопада
ІІІ етап 28 листопада - 19 грудня
 Відбіркові етапи обласного та всеукраїнського рівня відбудуться на початку  2020 року.
 Більш детальну інформацію щодо реєстрації та участі у змаганнях можна подивитися на сайті МІКСІКЕ В УКРАЇНІ https://miksike.net.ua .
 Гарного всім навчального року і всього самого найкращого!

пʼятниця, 22 березня 2019 р.

Кенгуру - 2019

21 березня в нашій школі був проведений Міжнародний етап математичного конкурсу "Кенгуру". 
Всього взяло участь 112 учнів, з них 51 учасник з початкової ланки. Школярі з великим захопленням та інтузіазмом розв'язували цікаві математичні задачі. 
Найактивнішими були 3-Б, 4-А, 4-В,  5-Б, 6-А, 6-В та 11-Б класи. 
Орієнтовно в кінці травня будуть відомі результати. Чекаємо відмінних результатів!

четвер, 7 лютого 2019 р.

Звіт про проведення Дня безпечного Інтернету - 2019

5 лютого ми відзначали День безпечного Інтернету, який щорічно у другий вівторок лютого відзначає світова спільнота. Ідея Дня безпечного Інтернету полягає у підвищенні освіченості з питань безпеки в мережі. Ідею підтримують понад 140 країн по всьому світу. Цьогоріч свято відбувається під гаслом: «Разом для найкращого Інтернету!». Зазвичай заходи проводяться не тільки в цей день. Педагоги та учні нашої школи взяли активну участь у тематичних заходах:
1. Година спілкування з виконанням  інтерактивних вправ онлайн «Ми - за безпечний Інтернет!» - 4Б, 2В, 4В, 2Б, 3А, всього 91 учень, провела Шкворець Л.Д.
2. Година спілкування «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?» - 11-А, всього 10 учнів, провела Шкворець Л.Д.
3. Онлайн-урок від Спільноти Програми Академій Cisco в Україні для учнів 8-11 класів. - організували Олефіренко Н.М., Шкворець Л.Д.
У програмі:
  • «Кібер-атаки та інтернет-шахрайство»
  • Спікер: Самойлов Станіслав, т. в. о. заступника Начальника управління – начальник першого відділу Управління інформаційних технологій та програмування Департаменту кіберполіції Національної поліції України, майор поліції
  • «Соціальна інженерія: як хакери використовують вразливості людей»
  • Спікер: Вікторія Іцкович, ERC, директор дивізіону архітектурних рішень, керівник напрямку ІТ-безпеки.
  • Тестування з метою перевірки здібностей до кар'єри аналітика з кібербезпеки
4. Флеш-вебквест «День безпечного Інтернету-2019» (у віртуальному класі на платформі Google Classroom) – 8-11 класи, всього 94 учні, провела Олефіренко Н.М.
5. Онлайн опитування Міжнародної громадської організації "Європейська Медіа Платформа” за підтримки Counterpart International "Кібербезпека очима української молоді”, які будуть обговорюватись на заходах, присвячених Дню Безпечного Інтернету, який 2019 року буде відзначатись 5 лютого, з експертами з кібербезпеки (як з державного, так і приватного та громадського секторів). – 10-11 класи, 36 учнів, провела Олефіренко Н.М.
6. Науково-практична конференція (захист навчальних проектів) на тему «Основи інформаційної безпеки» - 9 класи, всього 29 учнів, провела Олефіренко Н.М. 
7. На сторінках сайту освітнього проекту "На Урок" проводилися змагання Всеукраїнського конкурсу "Безпечний Інтернет" для учнів 1-11 класів.Майже всі учні 5-11 класів (192 з 215), які відвідують уроки інформатики Олефіренко Н.М., взяли участь у змаганнях.
8. Година спілкування «Безпечний Інтернет» - 5В клас, всього 15 учнів, провів Бугаєнко Б.А.
9. Вебінар для вчителів «Безпечний Інтернет: як захистити дітей від кібербулінгу» від освітнього проекту «На Урок» - взяли участь вчителі Шкворець Л.Д., Олефіренко Н.М.
10. Вебінар для вчителів «#Stop_Sexтинг. Сексуальні ризики інтернету: як провести урок в 7-11 класах» - взяли участь вчителі Шкворець Л.Д., Олефіренко Н.М.
11. Всеукраїнський майстер-клас від Google Україна до Дня безпечного Інтернету «Цифрові інструменти та можливості Google для безпечнішого Інтернету» за підтримки Міністерства інформаційної політики України спільно з Google Україна – взяла участь і отримала сертифікат Олефіренко Н.М
12. IPD Week за Програмою мережних академій Cisco - Тиждень підвищення кваліфікації з Академією Cisco - - участь та успішне проходження сертифікаційного тесту Олефіренко Н.М.

Фотозвіти читайте у блозі "Інфохмара" учителя інформатики Олефіренко Н.М.та у блозі «На захисті прав дітей» соціального педагога Шкворець Л.Д.

Про нас у соціальних мережах
https://www.facebook.com/UkraineSID/photos/a.1754992561429371/2165241257071164/?type=3&theater 
 

неділя, 20 січня 2019 р.

Міксіке-Прангліміне. Результати обласного фіналу

12 січня відбувся обласний фінал усного математичного рахунку "Прагліміне - 2019". До списку фіналістів увійшли два учні нашої школи. Це учень 4-В класу Корепанов Олександр та учень 10-Б класу Карпенко Руслан. На жаль, через стан здоров'я  Олександр не взяв участь в обласних змаганнях, хоча два роки поспіль приносив перемоги нашій школі в області. А от Руслан взяв вперше участь у фінальних змаганнях.